O Kancelarii

Witamy serdecznie na stronie naszej Kancelarii. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dołożymy wszelkich starań, aby rozwiązać Państwa problemy i zaproponujemy rozwiązania, które pomogą uniknąć problemów w przyszłości.

Powszechnie sądzi się, że profesjonalna pomoc prawna jest niezwykle kosztowna, stąd należy z niej korzystać tylko
w ostateczności. Niestety, w praktyce często taka postawa skutkuje tym, że klient zgłasza się po pomoc prawną w sytuacji, która z uwagi na liczne zaniedbania i upływ czasu jest już krytyczna. Dlatego właśnie prawnika powinno się traktować, jeśli jest to tylko możliwe, tak jak "lekarza pierwszego kontaktu"...

Powszechnie sądzi się, że profesjonalna pomoc prawna jest niezwykle kosztowna, stąd należy z niej korzystać tylko w ostateczności. Niestety, w praktyce często taka postawa skutkuje tym, że klient, nierzadko również  profesjonalny przedsiębiorca zgłasza się po pomoc prawną w sytuacji, gdy odwrócenie niekorzystnych skutków rozmaitych zaniechań czy zaniedbań jest już niemożliwe, albo wymaga intensywnego i natychmiastowego działania, co niewątpliwie ma wpływ na koszt obsługi prawnej.Dlatego właśnie prawnika powinno się traktować, jeśli jest to tylko możliwe, tak jak "lekarza pierwszego kontaktu", bo czasem na interwencję nawet najlepszego chirurga jest już za późno. Z kolei, dla przedsiębiorcy chcącego rozwijać swoją działalność w bezpiecznych warunkach, dobrym rozwiązaniem jest nawiązanie trwałych relacji z prawnikiem na zasadzie stałej obsługi. W ten sposób obie Strony mogą się lepiej dopasować i poznać swoje potrzeby, a w życiu i w biznesie wygrywa zazwyczaj ten, kto myśli i działa długodystansowo.

radca prawny Szymon WójcińskiKancelarię prowadzi Szymon Wójciński - radca prawny, absolwent UAM w Poznaniu. Aplikację radcowską odbywał w OIRP w Poznaniu. Jako prawnik i aplikant radcowski zdobywał doświadczenie współpracując z renomowanymi kancelariami prawnymi w Poznaniu. W latach 2006-2009 orzekał w Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Koninie, jako członek pozaetatowy. W swojej praktyce zawodowej  świadczy pomoc prawną przede wszystkim w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, handlowego, administracyjnego, prawa samorządowego i finansów publicznych,  prawa zamówień publicznych, partnerstwa publiczno-prywatnego oraz prawa sportowego. Autor publikacji o tematyce prawnej, współpracuje z uznanymi wydawnictwami i czasopismami. Jako trener prowadzi szkolenia obejmujące dziedziny prawa, będące jego domeną. Uczestniczył w sporządzaniu licznych opinii, analiz i ekspertyz prawnych, w tym również jako biegły sądowy ad hoc. Członek Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego. W wolnych chwilach pozwala sobie na bywanie pianistą i kompozytorem.